AutoZoWeg

Sloopauto verkopen

Rijdt uw auto niet meer, is hij afgekeurd bij de APK of kost repareren meer dan hij waard is? Dan is het een sloopauto, maar zelden een waardeloze auto. Metaal, katalysator en bruikbare onderdelen bepalen de restwaarde, en een deel van de auto's die eigenaren als sloopauto aanmelden gaat nog naar de handel of naar export. Via AutoZoWeg doen aangesloten autobedrijven en RDW-erkende demontagebedrijven binnen 24 uur een bod op dezelfde aanvraag. De auto wordt gratis opgehaald, ook als hij niet start, en u krijgt bij de overdracht het vrijwaringsbewijs.

Vraag direct bod aan

Kort antwoord

Ja. Een sloopauto heeft vrijwel altijd restwaarde door metaal, katalysator en onderdelen, en een deel is voor handel of export nog meer waard dan voor de sloperij. Via het netwerk bieden autobedrijven en RDW-erkende demontagebedrijven op dezelfde aanvraag; ophalen en vrijwaring zijn geregeld.

Past dit bij uw situatie met een sloopauto? Bekijk dan ook de hoofdroute voor auto verkopen als u eerst wilt weten hoe bod, ophalen en vrijwaring normaal worden geregeld.

Veelvoorkomende problemen

  • De auto rijdt niet meer of is afgekeurd bij de APK

  • Wegenbelasting en verzekering lopen door zolang hij op uw naam staat

  • Zelf een sloperij bellen betekent zelf transport en afmelding regelen

  • Onzeker of de auto nog meer waard is dan oud ijzer

Sloop in cijfers: Nederland sloopt laat, en ruim 400.000 oude auto's per jaar wisselen gewoon van eigenaar

CBS-cijfers over verslagjaar 2025 en het RDW-register laten zien hoe laat een auto in Nederland werkelijk wordt gesloopt, en dat de meeste oude benzine- en dieselauto's niet naar de sloop gaan maar naar een volgende eigenaar.

  • 156.985: personenauto's gingen in 2025 naar de sloop, gemiddeld 20,3 jaar oud; 92% was 15 jaar of ouder (CBS)
  • 499: bedrijven hebben een RDW-erkenning voor demontage; alleen zij mogen een auto officieel afmelden voor de sloop (RDW, 19 oktober 2026)
  • 433.943: oude benzine- en dieselauto's (emissieklasse 1 t/m 4) wisselden in 12 maanden van eigenaar: bijna drie keer het aantal auto's dat in een jaar wordt gesloopt (RDW, peildatum 19 september 2026)

Oude benzine- en dieselauto's (emissieklasse 1 t/m 4) per merk: 2.022.915 op kenteken

MerkOp kentekenVan eigenaar gewisseld in 12 maanden
Toyota188.25532.556
Volkswagen180.26840.961
Opel165.34137.056
Peugeot144.00034.547
Ford127.10328.431
Renault107.39922.856
Volvo95.01019.396
BMW91.26921.730

RDW Open Data, kentekenregister en brandstof/emissieklasse, personenauto's met eerste toelating vóór 2010, peildatum 19 september 2026. Dit is de doelgroep van de sloopregeling; de meeste van deze auto's worden niet gesloopt maar verkocht.

Bronnen: CBS StatLine 85244NED (sloop en export 2025), RDW Open Data erkenningenregister (19 oktober 2026) en kentekenregister (peildatum 19 september 2026). Vrij te gebruiken met bronvermelding.

Belangrijke regels en aandachtspunten

  • Laat een sloopauto alleen innemen door een RDW-erkend demontagebedrijf of een opkoper die ter plekke een vrijwaringsbewijs afgeeft. Zonder vrijwaring blijven wegenbelasting en verzekeringsplicht op uw naam doorlopen.

  • Geef een auto nooit mee aan een gratis ophaalservice die geen vrijwaringsbewijs kan tonen; u blijft dan aansprakelijk voor een auto die u niet meer heeft.

  • Ook een sloopauto heeft vrijwel altijd restwaarde door metaal en bruikbare onderdelen. Officiële demontage is gratis en inclusief afmelding bij de RDW.

  • Rijdt de auto nog en heeft hij geen zware schade, dan is het meestal geen sloopauto maar een oude auto met handelswaarde. Laat eerst een handelaar bieden voordat u voor demontage kiest.

Uw opties op een rij

RDW-erkend demontagebedrijf

Gratis ophalen, directe afmelding bij de RDW en een vrijwaringsbewijs ter plekke. Het bod is gebaseerd op metaal, katalysator en onderdelen.

Autobedrijf of handelaar laten meebieden

Rijdt de auto nog of is het model gewild voor onderdelen of export, dan ligt het bod vaak boven de demontagewaarde. Via AutoZoWeg bieden beide op dezelfde aanvraag.

Particulier verkopen: afgeraden

Zonder directe vrijwaring blijft u aansprakelijk en lopen belasting en verzekering door. Bij een sloopauto weegt dat risico zwaarder dan de mogelijke meeropbrengst.

Waarom AutoZoWeg

Een sloopauto heeft twee soorten kopers: het demontagebedrijf dat biedt op metaal en onderdelen, en de handelaar die de auto nog ziet rijden, in Nederland of in het buitenland. Via AutoZoWeg bieden beide op dezelfde aanvraag, zodat u niet hoeft te gokken welke route meer oplevert. Ophalen is gratis, ook voor een auto die niet start, en de vrijwaring wordt bij de overdracht geregeld.

Wat vooral de restwaarde bepaalt

  • Het gewicht en de actuele restmetaalwaarde

  • Welke onderdelen nog bruikbaar of courant zijn

  • Of de katalysator, accu, velgen of banden nog waarde hebben

  • Of de auto compleet is en hoe hij moet worden opgehaald

Wat u slim kunt voorbereiden

  • Doorgeven of de auto nog compleet is

  • Aangeven waar hij staat en of hij vrij bereikbaar is

  • Bekijken welke onderdelen nog bruikbaar lijken

  • Papieren en sleutels verzamelen voor snelle afmelding

Zo verkoopt u een probleemauto

  • Stap 1: Meld kenteken, probleemomschrijving en relevante details aan

  • Stap 2: Aangesloten autobedrijven en demontagebedrijven beoordelen handelswaarde, onderdelenwaarde en logistiek

  • Stap 3: U ontvangt een concreet voorstel inclusief ophalen en vrijwaring

  • Stap 4: Na akkoord haalt de koper de auto op en wordt de overdracht met vrijwaring direct afgerond

Gerelateerde probleempagina's

  • Auto met Motorschade Verkopen?

    Is de motor van uw auto kapot gelopen en zijn de reparatiekosten hoger dan de waarde? Stop met geld weggooien. Via ons verkoopt u uw auto met motorschade direct, exact zoals hij is.

  • Auto met WOK Status Verkopen?

    Heeft uw auto een WOK-melding (Wacht Op Keuren) gekregen na schade of politiecontrole? De RDW-keuring is streng en duur. Bespaar uzelf de moeite en verkoop uw auto direct via ons.

  • Auto Zonder APK Verkopen?

    Een auto verkopen zonder APK is volledig legaal: verkopen mag altijd, alleen zelf rijden mag niet. U hoeft de auto dus niet te laten keuren of repareren om hem te verkopen: u heeft via ons binnen 24 uur een bod, de auto wordt opgehaald met een oplegger en u wordt direct gevrijwaard bij de RDW.

Relevante vervolgstappen

  • Auto verkopen

    Lees de complete route van aanvraag tot verkoop.

  • Volkswagen verkopen

    Volkswagen is al jaren het populairste automerk in Nederland. Of u nu een Golf, Polo, Passat of Tiguan wilt verkopen, bij AutoZoWeg.nl krijgt u altijd een eerlijk bod.

  • Auto verkopen Amsterdam

    Woont u in Amsterdam en wilt u snel en zonder gedoe van uw auto af? De koper uit ons netwerk haalt uw auto gratis op, of u nu in het Centrum, Zuid, Noord of Zuidoost woont.

  • Opel verkopen

    Opel is een geliefd merk in Nederland met uitstekende modellen zoals de Corsa en Astra. Alle Opel-modellen krijgen via ons een bod, ongeacht leeftijd of kilometerstand.

  • Auto verkopen Rotterdam

    In de regio Rotterdam ontvangt u via AutoZoWeg binnen 24 uur een bod van een RDW-erkend autobedrijf uit ons netwerk. Van Kralingen tot Charlois wordt uw auto gratis opgehaald.

Veelgestelde vragen

Wat is mijn sloopauto waard?

Dat hangt af van het gewicht, de actuele metaalprijs, de katalysator, de accu en de onderdelen die nog courant zijn. Een complete auto brengt meer op dan een gestripte. Een vaste sloopprijs bestaat niet, en een handelaar biedt soms meer dan een demontagebedrijf omdat hij de auto nog verkoopt of exporteert. Daarom loont het om beide te laten bieden.

Wordt de auto gratis opgehaald, ook als hij niet rijdt?

Ja. De koper uit het netwerk haalt de auto gratis op met een oplegger of lier, ook als hij niet start of niet meer de weg op mag. Staat de auto op een lastig bereikbare plek, geef dat dan bij het aanmelden door.

Krijg ik een vrijwaringsbewijs?

Ja. Een RDW-erkend demontagebedrijf meldt de auto af voor demontage en geeft het vrijwaringsbewijs direct af; een autobedrijf of handelaar zet de auto op naam of in de bedrijfsvoorraad en u ontvangt het vrijwaringsbewijs bij de overdracht. Vanaf dat moment bent u niet meer aansprakelijk.

Moet ik de wegenbelasting en de verzekering zelf opzeggen?

De wegenbelasting stopt automatisch zodra de auto niet meer op uw naam staat; te veel betaalde belasting krijgt u terug. De verzekering zegt u zelf op met het vrijwaringsbewijs als bewijs.

Kan ik beter wachten op de sloopregeling?

De sloopregeling is bedoeld voor een beperkte groep huishoudens met een lager inkomen die een oude benzine- of dieselauto (emissieklasse 0 tot en met 4) laat slopen en een gebruikte elektrische auto koopt. Voldoet u niet aan die voorwaarden, of wilt u geen elektrische auto kopen, dan is verkopen de snellere route. Check op kenteken of uw auto onder de regeling valt op onze sloopregelingpagina.

Mag ik een auto zonder APK of met WOK-status als sloopauto verkopen?

Ja. Verkopen mag altijd, alleen zelf rijden mag niet. De koper haalt de auto op met een oplegger. Heeft de auto een WOK-status (wacht op keuren), vermeld dat dan bij het aanmelden; dat beïnvloedt het bod, maar niet of de auto verkoopbaar is.

Welke papieren heb ik nodig?

De kentekencard en de tenaamstellingscode (of de oude kentekendelen). Bent u de code kwijt, dan vraagt u bij de RDW een nieuwe aan. Zonder die code kan de koper de auto niet overschrijven of afmelden en krijgt u geen vrijwaringsbewijs.